NeovisionNovinkyŘešení[Produkty]PodporaO nás
*Produkty
*DT
*EPIX
*SONY
*PixeLINK
>Panoramic
  *PanoShip
  *Zrcadla
  *Držáky
*OBR
  *Práce s OBR
  *Obrázky
  *Specifikace
  *Upgrade
  *A3 sada
  *Koupit OBR
  *Registrace
*OBR Pharma
*MicroFocus
  *Aplikace
  *SDK
*Ceník
Domů
Sekce
Nahoru
E-mail

Panoramatické vidění

Klasická kamera zachytí pouze malou část ze svého okolí. Tento problém je pro potřeby například ostrahy objektu často řešen instalací více kamer nebo motorizovanou jednotkou pro otáčení kamery. Systémy panoramatického vidění dovolují zachytit velkou část prostorového úhlu - např. 120 x 360 stupňů pomocí jediné kamery.

Obraz v kameře Rozvinutý pohled pokrývající 360 stupňů

Naše systémy používají standardní kameru vybavenou nerovinným zrcadlem. Obraz z kamery může být přímo zpracován nebo rozvinut do roviny v reálném čase pomocí software.

Příkladem aplikace panoramatických zrcadel je projekt PanoShip univerzity VirginiaTech, kde se stereově snímá okolí autonomního vozidla - průzkumné lodi.

Více informací o epipolární geometrii v systémech s panoramatickými zrcadly naleznete ve článku Svoboda-Pajdla-IJCV2002

Zrcadla

Neovision nabízí hyperbolická zrcadla, která prokázala, že dobře vyhovují požadavkům ve většině případů. Tato zrcadla mohou být dodána v krátkém čase za příznivou cenu.

Zakázková zrcadla

Máte-li specifické požadavky pro vás systém panoramatického vidění, můžeme vám dodat zrcadlo vyrobené na zakázku. Více se dozvíte na stráce o objednávání zakázkových zrcadel.

Například zrcadla navržená podle specifických požadavků - pro log-polární CMOS kameru - byla použita v projektu OmniViews v CMP FELK ČVUT Praha.

Držáky kamery a zrcadla

Pro přesné uchycení zrcadla proti kameře nabízíme speciálně navržené držáky kamery a zrcadla. Tyto držáky jsou navrženy tak, aby je bylo možné použít s řadou různých kamer, objektivů a zrcadel. Jsou obzvláště vhodné pro laboratorní a experimentální použití.

V našem ceníku najdete ceny a dostupnost jednotlivých zařízení pro panoramatické vidění.